monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Data are sent through a network in bundles called ________.
List some difficulties associated with implimenting farming methods?
the answer to number 7
The speed of an electromagnetic wave is a constant, 3.0 × 10 8m/s. The wavelength of a wave is 0.6 meters. What is the frequency? A.1.8 × 10 8Hz B.5.0 Hz C1.8 H
An airplane flies 58 miles in 5 minutes. What is its average speed in miles per hour?
Why are algae and ferns both green? They each contain chlorophyll that absorbs violet-blue light and reflects green light. They each contain chlorophyll that
How is a habitat like a persons address and a niche is like a person's job?
When students are given a list of 7 rock songs and 5 country songs and must pick one rock song and 1 country song how many different song combinations can each
How did world war i change the way in which wars are fought?
How were the revolutionary efforts of samuel adams and john hancock most alike