alikach03 alikach03 02-04-2020 Mathematics contestada A pack of paper costs $3.75, including tax. Mr. Cooper wants to purchase packs of paper for his class and has a $20 budget. Write an inequality to solve for the number of packs of paper Mr. Cooper can purchase. $3.75x ≥ $20 $3.75x ≤ $20 $20x ≤ $3.75 $20x ≥ $3.75