ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
The product of two consecutive odd integers is 77 more than twice the larger integer.find the integers.
the difference between food chain and food web
the difference between food chain and food web
A park is in the shape of a rectangle 2 miles long and 1.5 miles wide. How much shorter if you walk diaganolly across the park rather than along two sides?
rachel told mariana that if she rolls two number cubes 100 times she will never get a product of 23 mariana toldbher that she cant be sure. whos right? explain
The product of two consecutive odd integers is 77 more than twice the larger integer.find the integers.
list two ways that American Indians and European colonists were allies
a fossil form when an organism buried in sediment dissolves leaving a hollow area
how are continents and tectonic pates related
how are continents and tectonic pates related