avocados cost $3 per pound. write and graph an equation in two variables that represents the cost of buying avocados.
pleasee hellpp asappp!!!
if possible, whoever answers this can you put a picture of what the graph would look like please and thank you :)

Respuesta :

Answer:

y = 3x

Step-by-step explanation:

sorry cant do the graph