275850
275850
02-11-2020
Mathematics
contestada
It took 30 minutes for Melinda to run 4 miles
Respuesta :
Аноним
Аноним
02-11-2020
Answer:
each mile took 7.5 minutes.
dividing 30 by 4.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
Janay paid $168 for 42 sandwiches for the class picnic. What is the unit rate in dollars for each sandwich?
what expression is equivalent to 5 (x+10)
A company just starting business made the following four inventory purchases in June: June 1 150 units $ 390 June 10 200 units 585 June 15 200 uni
Which function has a different range than the function f(x)=bx? A. g(x)=5(b)x B. g(x)=bx+5 C. g(x)=bx+5 D. g(x)=b5x
Janet makes $4.50 an hour for her first hour of work, $7.00 for her second hour, $9.50 for her third hour and so on. How much money will she earn on her 15h hou
Suggest an appropriate material for each of the following applications, and, if necessary, recommend corrosion prevention measures that should be taken. Justi
MAY YOU GUYS HELP ME PLEASE!, THIS IS DUE IN 20 MINUTES!! 1.) When the production of goods increases, the business cycle is contracting. True False 2.) The goa
2 Which of the following is the most reliable tool to measure a person's current self-esteem level? American Society of Psychiatric Testings Self-Esteem Scale R
Write an expression that is equivalent to 4n – 12 + 8y + (-3n).
Determine which sides/angles need to be congruent in order to prove the triangles are congruent by the desired theorem PLEASE GIVE THE ANSWER