Respuesta :

Answer:

Walmart has the better deal.

Step-by-step explanation:

If you divide the amount of money and the packs they sell, Walmart is cheaper.

Walmart: 20/4 = 5

Kroger: 18/3 = 6

Answer:

It is Walmart 4 packs for 20$

Step-by-step explanation: