RedditFeedback
RedditFeedback
15-01-2021
Mathematics
contestada
Can someone help? I really need help
Respuesta :
laylamarshall07
laylamarshall07
15-01-2021
The costs per 1 pound of grapes would be $3 since 9 divided by 3= 3
Yes she has enough because 6*3=$18 and she has $20
Hope this helps
Have a great day/night
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
Within which structure of an animal cell does DNA replication take place?
7th grade math, I need help with this
How do the Hagia Sofia and Arc de Triomphe landmarks serve different purposes? A. The Hagia Sofia serves as a cemetery; the Arc de Triomphe serves as a bridge
What is a recent event that shows a constitutional principle in action?
A cube fits perfectly in a sphere. If the cube has a side length of 10cm, what is the volume of the sphere? Round your answer to the nearest hundredth (2 decim
Maxwell and Smart are forming a partnership. Maxwell is investing a building that has a market value of $100,000. However, the building carries a $36,000 mortga
Fill in the blank: If an atom is in column V (or 15), it will most likely ____________ to fulfill the octet rule. Gain 3 electrons Lose 5 electrons Gain 5 elec
Please help me with this question!!!!
Which best describes the dimensions of a line? 1 . A line has zero dimensions because it represents a 2. A line has one dimension because it is made up of a 3.
A bicycle tire is 28 inches in diameter. Approximately how far does the bicycle move forward each time the wheel goes around? (Use as an approximation for 7r.)?