Johnsonmayo Johnsonmayo 15-01-2021 Mathematics contestada 12 eggs for $3. How much is the cost per egg? 3 pounds of peanuts for $7.50. How much is the cost per pound? 4 rolls of toilet paper for $2. How much is the cost per roll? 10 apples for $3.50. How much is the cost per apple?