quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
how long has Columbia been a country
Which of the following is NOT considered a potential cause of extinction? (A) introduction of a new predator (B) introduction of a new parasite (C) introduction
???????????? Can I has h
If I score 13 out of 24 in a test , what percentage is this ?
which is bigger 0.5 or 0.50
what is the answer to 7-6(7/5+7)
what is the difference 4y/xy - 2x/xy^3
Angle 1 and angle 2 are a linear pair. Measure of angle 1 = x-36, and measure of angle 2 = x+84. Find the measure of each angle.
Josh believes the Spanish club students at his school have an unfair advantage in being assigned to the Spanish class they request. He asked 500 students at his
During the operation of a voltaic cell, the cell produces1) electrical energy spontaneously2) chemical energy spontaneously3) electrical energy nonspontaneously