vkegwe
contestada

in a store, 1 can of soup costs 1.9-.the store also sells a pack of 6 cans of the soup. a customer 1 pack saves 15 percent compared to buying 6 cans separately. how much money does a customer save by buying 1 pack instead of buying 6 cans separately?