knsswymm9n
knsswymm9n
03-05-2021
Mathematics
contestada
6 pounds of sugar for $3 how much per pound
Respuesta :
kavehpour61
kavehpour61
05-05-2021
Answer:
$0.5
Step-by-step explanation:
3/6 = 0.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
What happens in the holidays? A. There are no classes. B. There are more classes. C. Classes are more popular. D. Classes are more expensive.
What is the best data type for nationality field
what is the answer??????
CAN SOMEONE HELP ME PLSS I WILL GIVE BRAINLIEST Here is your INTRODUCTION paragraph: Introduction: What we learn about our friends on a road trip may be very d
Bank of Prefixes: de dis ex il im in mis non un with pre re Use the bank of prefixes to complete each word. There may be more than one answer for some words. fi
If 5 g of sodium chloride saturates 12.5 g of water at 10 °C, what mass of sodium chloride would saturate 50 g of water at constant temperature?
Select the process that either add or remove the carbon dioxide from the atmosphere reservoir
The picture shows the $4.88 Josephine spent on a package of 4 pens. Drag the money below to the box to show how much each pen cost.
help me with this no l Iinks or I will report UUU!!!thanks I will mark brainlist for the first answer.
The passage of a wave through a medium is...?