abbielife78
abbielife78
14-05-2021
Mathematics
contestada
8 1/2 pounds cost $34 ____ per pound
Respuesta :
arbarrett47
arbarrett47
14-05-2021
Answer:
$4 per pound
Step-by-step explanation:
34/8.5(or 8 1/2) is equal to 4.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
Guess who’s back! I need help with this! This is my last question I don’t want to get it wrong. Also, can you explain to me what it means :/
PLLSS help 3) What two groups or individuals in authority in the Church of England caused the Puritans to have a difficult time seeing their desired changes? (
What are the two main type of government
List two characteristics that make Beowulf a legendary, or epic , hero
What are the differences between density-independent and density-dependent limiting factors?
In which area of Central Asia would you be the most likely to find herders? A. the mountains near Iran B. the plains of Kazakhstan C. the mountains near western
4k+2/k2-4 • k-2/2k+1= What is the numerator ?
11 = − 3k − 22 − 8k K equals what?
Based on your answer to question 6, which paragraph best illustrates this summary? A. Paragraph 2 B. Paragraph 5 C. Paragraph 6 D. Paragraph 9
Which of the following are measures of complementary angles? A. 50° and 41° B. 100° and 80° C. 77° and 13° D. 35° and 10°