Respuesta :

1.5 lb 34 lb
-------- ---------
$3.60 ?

34×3.60= 122.4

122.4 ÷ 1.5= 24.48

so he can buy 34 pounds of apples for $24.48

Answer:

the correct answer is 1.80

Step-by-step explanation:

i took the test