frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
#5. A rock is thrown straight down with an initial velocity of 14.5 m/s from a cliff. What is the rock's displacement after 2.0 s? (Acceleration due to gravity
Which similarities did you include in your response? Check all that apply.
name the line which is represented by x = 0.
What type of triangle is triangle ABC? Give reasons for your answer.
Suppose Jason wants to find several possible sources to use for a report on the United States' overthrow of the Kingdom of Hawaii in 1893. He would find most of
Why is DNA replication so critical for cell's reproduction?
Need help with this ASAP also have more questions on my account to if you guys could help me it’d be really appreciated
whatis the capital.city of argentina?
what significant military disadvantage did the britain have over the Americans
I need to know how to do literal equations because a test is in two days. What do I do?