marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
Why didn’t the American Indians try to keep people from settling on their lands? Select two options. They wanted the settlers to build railroads on the land. Th
19. One lap around the school track is 2 of a mile. If Patrick runs 7 laps around the track and then runs 13 miles to get home, how far will he run in all?
What are three ways in which the Seven Years’ War altered the political and economic relationships between the Britain and the American colonies?
On a coordinate plane, a line is drawn from point K to point J. Point K is at (160, 120) and point J is at (negative 40, 80). What are the x- and y- coordinates
A jar has sweets which are either yellow or pink. For every five yellow sweets, there are six pink ones. There are 20 yellow sweets in the jar
Advice young job seekers on strategies they can follow if they experience rejection while job hunting
What are valence electrons? A. electrons in the outermost shell of an atom that form bonds B. the electrons that the ator needs to make a full outer shell C. th
HELP ASAP PLEASE!!! Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the correct position
How do you think the telegraph chaned life back in the 1800s?
6. In the food chain shown, which animals are prey? (Select all that apply.) grass grasshopper frog snake eagle