KylieFern
KylieFern
16-01-2022
Mathematics
contestada
CAN SOMEONE PLEASE HELP!!!
Respuesta :
magicparkour325
magicparkour325
16-01-2022
Answer:
162 and 18
Step-by-step explanation:
use fractions make x 180 and do 9/10x and 1/10x
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
Menos 10 * 12 * -4 + 40 * -2 * 6 - 2 por favor
after allowing a 15% discount on the Marked price of a radio becomes rupees 1997 find the Marked price of the radio
Valeria drew a scale drawing of a farm. The goat pen, which is 20 meters long in real life, is 5 millimeters long in the drawing. What is the scale of the drawi
Which words are the modern English equivalents of the middle English words??
How much would you have to deposit today to have an accumulated amount of $20,000 in 20 years if yearly interest is 4.75% compounded continuously?
The phrase "dotted with little villages and farmhouses" in paragraph 2 means that the buildings in the valley are
Adding Fractions: What is 9/8 + 5/6? I would like an explanation for mebecause I am confused about this problem, it will be nice if someone explained it to me.
A 10 oz bottle of shampoo cost $2.40 and a 12oz bottle cost $2.64 find the unit rate for each which bottle has the lower unit cost
daryl is 16. he's a wrestler - the best in his weight class. but if he gains 5 pounds, he'll get bumped up a weight class and have to wrestle larger guys and po
Identify each of the highlighted materials as an element, a compound, or a mixture, and explain your reasoning.