Respuesta :

Answer:

$16.5

Step-by-step explanation:

if one pound is 2.75 dollars (unit rate) you multiply 2.75 by six to get the cost of six pounds.

Answer:

$16.5

Step-by-step explanation:

I hope this helps, if it doesn't then just message me and ill be more than happy to help :)