Seudónimo
Seudónimo
14-02-2017
Mathematics
contestada
asap 13 points and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work
You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
there are 27 red or blue marbles in the bag the number of red marbles is 5 less than three times the number of blue marbles how many red marbles are in the bag
Matching fossils exposed in one region to similar fossils in another region is known as
why did great britain oppose the reexport trade
Cytoplasm in a cell carries out a function similar to a function of which human system? 1.) respritory system 2.) reproductive system 3.) circulatory system 4.)
At what distance between two objects would you have the greatest gravitational force
Why did King Henry VIII have Thomas More beheaded? A. Thomas More believed in the teachings of Martin Luther. B. The king wanted to appoint Thomas More a
What direction should you stir mince meat for luck
Halophiles are a type of (1)_____ and are considered (2) _____lovers. 1)eubacteria, archaea, or virus 2)virus, salt, or heat
on average , a dolphin swims at a speed of 8 kilometers per hour for about 15 hours per day. what distance does a dolphin travel per day?
What is the most important step in prioritizing goals? A. determining categories for various goals B. deciding what is most important C. writing a list of