Seudónimo
Seudónimo
14-03-2017
Mathematics
contestada
Multiplication or division
Respuesta :
trombonebookworm
trombonebookworm
14-03-2017
Probably multiplication.
Since there are twice as many pounds ( 2 lb to 4 lb ), the amount of jelly beans should also be multiplied by 2.
Not sure if this is what you were looking for, but good luck!
Answer Link
40Gz
40Gz
14-03-2017
you would need to multiply 550 by 2 because a 2lbs bag contains 550, and you need to find out how many a 4lbs bag contains, and the answer would be 1100 jelly beans, hope this helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
Which naturalist was fascinated by the countryside around Concord, Massachusetts and wrote of his experiences living close with nature? Select one: a. Henry D
Other considerations of _______________ are important such as services performed in the home raising children, but these are not included in GDP.. A social well
why does an ionic bond form between magnesium and oxygen?
Which of the following is NOT a capability of information systems? A. Perform high-speed, high-volume numerical computations.
The Spartan state Select one: A. emphasized the role of women in political affairs. B. was designed to favor the commercial class. C. gave unprecedented pers
The Articles of Confederation granted the national government limited powers. Identify the statements that describe the conflicts sparked by governance under th
Mason has an offer to buy an item with a sticker price of $14,800 by paying 8530 a month for 36 months. What interest rate is Mason being offered? A 12.8% B. 2
People turned from hunting and gathering to food producing around Select one: a. 11,000 B.C. b. 1000 B.C. c. 35,000 B.C. d. 1000 A.D. e. 100,000 B.C.
Francis is constructing a line parallel to EF through point G. What step should be his next step? With the compass point on G and a wider opening .than was used
help me??? please????