Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
I dont get this please help me
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2017
Find the unit rate of their money earned.
Yvette: 1 hour of work, $8.25 (divide 66/8)
Lizbeth: 1 hour of work, $8.60 (divide 68.80/8)
Subtract 8.60 - 8.25
Lizbeth earns $0.35 per hour more than Yvette.
Answer Link
VandAMommy
VandAMommy
04-04-2017
Yvette earned $8.25 and lizbeth earned $8.60 so lizbeth earned 35 cents more
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
A five pound bag of apples costs $3.45. What is the unit cost of apples
What did Nixon’s “new federalism” establish? It regulated workplaces to make them safer for workers. It fought against rising foreign competition in heavy indus
a sweater that cost $63 and are sold for $54
This is a group of words used as a single part of speech.
what is the best way to deal with cyberbulling
In which case is someone being a consumer? O A. Jamal is listening to some music that he just bought. O B. In order to save gas, Ali is walking to school instea
The South Pole of a compass magnet point towards____ A.magnetic south B.geographic south C.geographic north D.magnetic north
What is one of the main reasons writers like thoreau use parallelism in their writings
The act of slowly Investigating a passage of literature to understand its Imagery and meaning is called close reading interpretation scansion long reading
-9+s=-61 what is the answer