jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
What is the value of tan 0 in the unit circle below?
Identify the most oxidized compound. Group of answer choices CH3CH2CHO CH3CH2CH3 CH3CH2CH2OH CH3CH2OCH3 CH3CH2COOH
Regarding the planes of axes, a joint that is capable of moving through all three anatomical planes is called
what is the product of ten and the sum of two and a number is five times the number
Please help me. Please help me.
what are the advantages and disadvantages of rdp houses that are provided by the government ? Please answer correctly
Promotion is one of the 4P‘s of marketing. The promotion mix is ___??
. A new bond issue is being issued at a market price of $922 with a 11.4% interest rate and will be due in 16 years. If the firm has a 32 percent tax rate, calc
A computer is assigned an IP address of 169.254.33.16. What can be said about the computer, based on the assigned address?
The Lusitania was a passenger ship traveling across the Atlantic from New York to Liverpool, England. What were the consequences of the Germans sinking the ship