Alexcian8
Alexcian8
03-09-2017
Mathematics
contestada
Unit rate for 490 in 3 1/2 hour
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-09-2017
490 / 3.5 = 140 per hr
Answer Link
Archimade
Archimade
03-09-2017
Unit rate is no. i.e 490 divided by time i.e (3 1/2 hr or 3.5 hr).
ans. is (490/3.5) = 140.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
A bottle of fruit juice is 800 milliliters. How many liters of fruit juice are in 120 bottles?
if hares with long legs run faster than hares with short legs, which hares do you expect would be most likely to survive and reproduce
1. What is the value of the expression below? Please show work 3⁴+9= A.21 B.39 C.43 D.90 2. Which expression is equivalent to 5(d+1)? Please show work A.5d+5 B.
are there forests in Hungary
72 - (blank) + 20 = 70 what number is the blank
72 - (blank) + 20 = 70 what number is the blank
a sporting goods store offers a 40% discount on all gulf clubs. rocco spent 20% of the money in his savings account on a golf putter. he paid $48 for the putter
prove that x^n-Y^n divisible by x-y for all natural numbers x,y (x!=y),and n.
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
what produces the motion of air convection