andreswint123
andreswint123
15-09-2017
Mathematics
contestada
$13 for 3 1/4 inches of ribbon
Respuesta :
JahanR
JahanR
21-09-2017
13/3.25 is equal to 4. That means it's 4 bucks per 1 inch
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
ten granola bars and 12 bottles of water cost $23. 5 granola bars and four bottles of water cost $10. how much do one granola bar in one bottle of water cost?
Which phenomena naturally warms earth lower atmosphere and surface?
which of the following claims is thw best thesis statement for an analysis essay on romeo and juliet
In parallelogram ABCD, BC=3x-1, AB=x+11, and AD=2x+2. What is the value of x?
what is a main idea
In choosing between two colleges that have offered you admittance, which is the least important criterion to consider? Look at the attached file for possible an
Which statement BEST describes the cause of the Zulu War of 1879? A) The Zulu were threatened by Egyptian forces. B) The Boers fought against Zulu invasion at
Fair rickets for 2 adults and 3 children cost $34. An adult ticket costs $2 more than a child ticket. What is the price of an adult ticket
The inverse of f(x)=sqrt 2x-3+2
To convert inches per second to feet per minute, which of the following conversion factors would be used? Select all that apply. 1 min/ 60 sec 60 min/1hr 60 s