mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
How can you spread Dr. kings message of hope for racial equality 
Fine the area of the trapezoid
how to get good rank in jeehpugmgzfzp
If the mass of an object is 2 kg, the gravitational field strength is 4 and the change in height is 2 m, what is the change in gravitational potential energy st
67.020, 67.200,67.002 least to greatest
swanson et al american officers believed that a ___ made them easy ____ for public harassment and made then look like servants
guys please i need help can someone "tutor" me as in like stay with me and answer multiple questions i do 5th grade math
Explique en qué año se firmó la declaración unánime de los Trece Estados Unidos de América y que sometieron como verdades? plis ayudaa
ANALYZING KEY IDEAS AND DETAILS 1. DETERMINING CENTRAL IDEAS What are two possible outcomes when each house of Congress has to agree on the wording of a bill in
Geologists conclude that the clasts in layer A are older than the layer itself, Which geologic principle do the geologists use to draw this conclusion