Zack is purchasing a bag of apples. The cost of apples is proportional to the weight of the apples in pounds as shown on the graph 2.5 lb of apples will cost Zack $1.
4 lb of apples will cost Zack $10.
10 lb of apples will cost Zack t $4.
1 lb of apples will cost Zack $2.50.

Respuesta :

Hello,

The graph below is the graph you may have forgotten to upload. This will help me understand the question better and to give you a great answer.

Β  A:Β  " 1 lb of apples will cost Zack $2.50. "Β Β 
___________________________________________Β  C:Β  " 4 lb of apples will cost Zack $10. "
Hope this helps


-Jurgen :D

Ver imagen Аноним

Answer:

he's right that's the answer

Step-by-step explanation: